Vi anvender cookies for at gøre din oplevelse bedre. For at imødekomme det nye e-Privat direktiv, skal vi bede om din samtykke til at indstille cookies. Lær mere.
Beslag til 5 kg. Kulsyreslukker, som sikrer en stabil og sikker ophængning af din brandslukker i køretøjet.
Velegnet til professionelt brug.
Passer til: TC-SK026001
Navn | Monteringsbeslag til køretøjer |
---|---|
Model | SE200596 |
Leveringstid | 1-3 hverdage |
Farve | Som på billede |
Brandslukker Type | Kulsyreslukker |
Diameter (mm) | 0 |
Bredde - udvendig (mm) | 0 |
Højde - udvendig (mm) | 0 |
Dybde - udvendig (mm) | 0 |
Med et monteringsbeslag til køretøjer kan du fastgøre 5 kg kulsyreslukker i varevogn, lastbil, bus eller lign.
Beslaget er egnet til professionel brug og sikrer en stabil og sikker ophængning og fastgørelse af din brandslukker i køretøjet.
Dette monteringsbeslag passer til TC-SK026001
Har du spørgsmål til produktet eller brug for rådgivning vedrørende den rette brandsikring til din virksomhed, er du altid velkommen til at kontakte os.
Vi anbefaler både 2 ildslukkere på mindst 6 kg samt en vandslange. Hvis der ikke er vandslange, anbefaler vi mindst 3 ildslukkere på hver 6 kg. Det mest almindelige er, at du har 2 pulverslukkere til tagarbejde, men også kan kombineres med for eksempel en CO2 kulsyreslukker.
Nej. Brandslukkerens kvalitet og tryk testes, inden de forlader lageret for at sikre, at den er godkendt til fuld brandbeskyttelse. Hvis produktet returneres, skal det gennemgå disse tests igen, hvilket er tidskrævende og dyrt. Hvis du har brug for en ildslukker til et projekt eller en begivenhed, er det muligt at leje en ildslukker. Kontakt SafeGear, hvis der er noget, du er interesseret i.
Nej, det er ikke godkendt. Al genopladning skal udføres af et autoriseret brandservicefirma, der kan genoplade. Så indeholder mange vandslukkere et additiv, dels for at forbedre slukningsevnen, men også for at forhindre vækst i beholderen.